Triky pre bezchybnú svadbu pod holým nebom

Šíre nebo a svadba jednoducho k sebe patria. Či už na verejnom mieste alebo v súkromí, svadba vonku má svoje neodmysliteľné čaro. Čaká vás však aj viacero rozhodnutí. Snažte sa pre svadbu v exteriéri zvoliť „bezpečný“ dátum. Ak sa vyhnete horúcemu letu a upršanej jeseni, vrtochy počasia udržíte na minime. Snáď!

svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyberpod holym nebom exterier slavobrana biela zatisie priroda

O mieste konania vašej svadby a o ďalších dôležitých míľnikoch prípravy svadby sa dočítate aj v eBooku, ktorý si zdarma môžete stiahnuť tu >>.

Prečítajte si návod, ako naplánovať svadbu, ktorá sa bude odohrávať vonku:

vyberte si spravne miesto svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyber        Vyberte si správne miesto

Predstavte si vašu perfektnú svadbu: odohráva sa v záhrade? Pri jazere? Na pláži? Na horách? Na malebnom ranči? Na vidieku? Vo vinohrade? Kým navštívite všetky vytipované miesta, je dôležité zvážiť všetky potenciálne negatíva.

Dostanú sa hostia na dané miesto jednoducho? Nebude tam hlučno či veterno (navštívte dané miesto v rovnakom čase ako sa bude konať vaša svadba)? Nebude vás stáť majland zabezpečiť všetko, čo potrebujete – jedlá, nápoje, stany, stoly atď.? Niektoré z týchto záležitostí majú riešenie, iné nie – vyberte také miesto, ktoré má úžasnú atmosféru a charakter, ktoré hľadáte a zároveň poskytne vám i vašim hosťom dostatok pohodlia.

 

plan b zalotny prsalo vyberte si spravne miesto svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyber    Majte v zálohe plán B

Rozhodne nechcem byť poslom zlých správ, ale môže pršať či prísť krúpobitie. Hoci sa to zdá nepravdepodobné, popri predstave toho najlepšieho je dôležité pripraviť sa aj na najhorší možný scenár. Takže aj to najideálnejšie miesto si vyžaduje plán B. Zabezpečte, aby ste mali k dispozícii aj krytý priestor v prípade zlého počasia či iných neočakávaných okolností, ktoré by mohli váš skvelý deň pokaziť. Alebo pripravte stan s vyťahovacími bočnými stenami a v prípade núdze sa budete cítiť skoro tak dobre, ako v interiéri.

 

nechajte sa viest prirodou svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyber      Nechajte sa viesť prírodou

Pri výbere štýlu svadby sa nechajte viesť čarovnou matkou prírodou. Využite farebnú škálu, ktorá v prostredí vládne – prírodnú zelenú, modrastú… Zvážte aj ročné obdobie, keďže sa od neho budú v značnej miere odvíjať farby i druhy dostupných kvetov.

Potom zvýraznite najkrajšiu črtu prostredia (stan s čiastočne odokrytou strechou predvedie hviezdnu oblohu, slávobrána lemujúca nádherný výhľad na vinohrad a podobne) a doplňte ju ladiacou výzdobou a kvetmi (môžete využiť aj vyplavené drevo či mach pre navodenie „lesnej“ atmosféry).

 

nezabudnite na povolenie svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyber             Nezabudnite na povolenie

Ak ste sa rozhodli zosobášiť na verejnom mieste, je možné, že budete potrebovať písomný súhlas prevádzkovateľa priestorov či majiteľa pozemku. Je možné, že budete potrebovať aj poistenie v prípade múzea či inej historickej budovy, aby sa pokrylo prípadné poškodenie majetku. Spýtajte sa prevádzkovateľa daného miesta, či je toto všetko zabezpečené, aby ste sa vyhli neskorším nedorozumeniam.

 

preprava vasich hosti svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyber      Preprava vašich hostí

Ak ste si zvolili pre svadbu vzdialenejšie miesto, zabezpečte pre vašich hostí dopravu – autobus, mikrobus, autá. Poskytnete im tak bezpečný príchod i odchod zo svadby. Ak budú hostia prichádzať vlastnou dopravou, poskytnite im mapu či GPS súradnice, najmä ak budete mať svadbu na odľahlejšom mieste. Nechcete, aby prišli neskoro a nahnevaní kvôli neoznačenej ceste. Vopred dohodnite aj parkovanie.

 

svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyber  Buďte dobrí hostitelia

Počasie je veľmi dôležitým faktorom pri plánovaní svadby konajúcej sa vonku. Je to váš deň, ale aj vašu rodinu a priateľov stálo nemalé úsilie oslavovať s vami. Preto im doprajte maximálne pohodlie.

Bude slnečno a horúco? Nedovoľte, aby sa vaši hostia potili – poskytnite im chladenú vodu, vytlačte vaše svadobné programy na papierové vejáre, ponúknite im slnečníky. Slnko by im počas obradu malo svietiť od chrbta. Má byť chladno? Oznámte to v dostatočnom predstihu vašim hosťom, aby sa mohli patrične obliecť a prichystajte pre nich deky, hrejivé vankúšiky, spolu s teplými nápojmi.

Ak to bude potrebné, môžete využiť aj veľké elektrické ventilátory alebo ohrievače. Na toalety pripravte pre hostí aj „košík prvej pomoci“, ktorý bude obsahovať ústnu vodu, sponky, šitíčko, prípadne opaľovací krém a repelent.

 

pohodlie na prvom mieste budte dobri hostitelia svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyber         Pohodlie na prvom mieste

Ak budete mať svadobný obrad na tráve či štrku, dajte o tom vedieť aj vašim hosťom, aby si nezničili najnovšie ihličky. Odporučte im oblečenie s ohľadom na priestory, teplotu a formálnosť (obleky miesto smokingov, materiály v ktorých sa budú cítiť pohodlne).

Postarajte sa aj o to, aby bol trávnik pred vašou svadbou správne pokosený (bez listov či iných nedostatkov) a terén bezpečný. Chodníčky na toalety a parkovisko by mali byť so zábradlím a dostatočným osvetlením, aby sa na nich cítili bezpečne aj starší hostia.

Nezabudnite ani na vašu cestu k oddávajúcemu – pre vyrovnanie nerovností, ktoré by mohli spôsobiť nepríjemnosti je dobre použiť koberec.

Myslite aj na všadeprítomný hmyz. Dohodnite sa s prevádzkovateľom miesta, akú formu ochrany pred hmyzom zvolíte (odpudzujúce sviečky / fakle, UV-lampy , lapače hmyzu apod.).

 

uzasne fotografie svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyberpod holym nebom exterier           Úžasné fotografie

Pri príprave miesta oslavy berte ohľad aj na smer slnečných lúčov. Výsledkom budú krásne fotografie, keď vyslovíte „Áno“ a vaši hostia nebudú musieť mať neustále prižmúrené oči. Nechajte si poradiť od prevádzkovateľa miesta konania.

Skvelým tipom sú aj letecké zábery svadby s využitím dronu. Ostanú vám tak výnimočné spomienky na vašu oslavu. Vopred zabezpečte všetko potrebné.

 

technika elektrika svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyberpod holym nebom exterier         Technika

Aby sa vaše svadobné sľuby nestratili v šume prírody, využite štipcové mikrofóny (pre nevestu, ženícha, oddávajúceho). Mikrofóny používajte aj počas oslavy vždy, keď budete k hosťom hovoriť. Skontrolujte, či bude mať vaša kapela / DJ dostatok elektrických zásuviek – nechcete ostať v tichu a tme uprostred najlepšej zábavy.

 

vytvorte atmosferu osvetlenie romantika svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyberpod holym nebom exterier        Vytvorte atmosféru

Vonkajšia svadba si vyžaduje aj dodatočné osvetlenie. Môžete natiahnuť svetielka ponad tanečný parket, alebo zavesiť lampáše na konáre stromov, čím vytvoríte peknú kulisu vášho obradu. Sviečky sú skvelým a romantickým riešením nielen v prípade nedostatku elektrických zásuviek.

 

menu napoje jedlo svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyberpod holym nebom exterier           Menu

Vyberte si takého poskytovateľa jedla, ktorý má s varením a podávaním jedál v exteriéri skúsenosti, najmä musí byť zabezpečená čerstvosť jedál počas celej svadby. Jedlo, svadobnú tortu, zákusky, nápoje prispôsobte vonkajšiemu prostrediu (teplo, vlhko). V horúcom počasí môžete na osvieženie podávať napríklad citronádu, ľadový čaj, ľadovú kávu; v chladnom počasí horúce kakao, punč, čaje…

 

darujte im nieco pekne a ucelne darceky pre hosti svadba vonku vynimocna svadba navod ako si ju pripravis hravo bez stresu stanovenie vyberpod holym nebom exterier        Darujte im niečo pekné a účelné

Ako darček môžete pre hostí pripraviť niečo, čo využijú už počas svadby (šľapky v horúcom počasí, vlnené maxišatky na zahriatie alebo niečo podobné). Alebo môžete pre nich pripraviť malé črepníky s rastlinkami, ktoré si môžu doma presadiť a zachovať si tak spomienku na vašu svadbu.

Ivana Kostková

Je žena, matka, manželka skvelého muža, kamarátka, expertka a načúvajúca duša pre vaše svadobné potreby. Dokázala zorganizovať vlastnú svadbu snov bez drahých svadobných koordinátorov či plánovačov. Dokázala to sama, vy to dokážete tiež. Je autorkou inšpiratívnych eBookov SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť a VÝNIMOČNÁ SVADBA: Návod ako si ju pripravíš, ktoré sú nabité informáciami. Ivanin osobný príbeh si prečítajte tu >> Ivane môžete napísať na admin@ivanakostkova.sk alebo sa pripojte ku facebookovej skupine Výnimočná svadba>>

Komentáre