Svadobné farby a štýly

Farby bezpochyby udajú tón vašej svadbe bez ohľadu na to, či budete mať veľkolepú letnú udalosť alebo romantickú zimnú svadbu v kruhu najbližších. Tak aké farby si vyberiete? Toto dôležité rozhodnutie môže byť ťažšie ako si možno myslíte. Našťastie vám dokážem pomôcť – v tomto článku nájdete praktické rady, ktoré vám môžu pri výbere farieb veľmi pomôcť.

Tajomstvo kombinovania farieb vám taktiež odhalím v eBooku “Svadobný sprievodca farbami”, ktorý môžete získať ak mi napíšete na môj email admin@ivanakostkova.sk alebo po stiahnutí eBooku “SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť”.

 

Svadba a ročné obdobia

svadba a rocne obdobia svadobne farby a styly ako vybrat farby farebnost svadby svadobny sprievodca ebook zdarma

Skvelou vecou na kombinovaní farieb je to, že môžete jednotlivé odtiene obmieňať.

Pre jarnú svadbu vyberajte skôr menej intenzívne odtiene, tmavé tóny držte na minime. Napríklad miesto čokoládovej hnedej vyberte zlatú. Miesto červených akcentov zapracujte koralovo-červenú, ktorá dokáže všetko krásne presvetliť. Oblečte družičky do koralovo-červených šiat s hnedými šerpami. Zvoľte neutrálne obrusy, koralovo-červené šerpy a jednoduchú výzdobu stolov s množstvom sviečok.

Plánujete svadbu v lete a z výberu svadobných farieb ste v rozpakoch? Leto je skvelým obdobím, pretože si môžete vybrať takmer akúkoľvek farebnú kombináciu. Môžete si vybrať pastelové farby, alebo sa vyhrať so svetlejšími variáciami.

Tyrkysová v spojení so svetlo ružovou vyzerá úžasne. Môžete tieto farby zapracovať tak, že družičky budú mať svetlo-ružové šaty a žiarivo-ružové kytice zviazané tyrkysovou stuhou. Čo sa týka hostiny, zvoľte tyrkysové obrusy a tortu v sýtych odtieňoch.

Žltá s oranžovou sú ďalšou odvážnou voľbou. Zvoľte radšej bledšiu žltú a tmavšiu oranžovú, aby to nevyzeralo ako na karnevale. Zlaďte kvety a kytice v ohnivých farbách spolu s neutrálnymi obrusmi doplnenými tehlovo-oranžovými šerpami.

 

Biela a čierna torta?

02

Chceli by ste vedieť aké farby sa k bielo-čiernej kombinácií hodia a ktoré naopak nie? Najobľúbenejšie farby svadobnej torty sú svetlé odtiene ružovej, striebornej, pastelovo modrej… Takéto torty vyzerajú veľmi elegantne a pôsobivo.

Čisto bielu tortu krásne doplní jednoduchý kvet žiarivej farby. Tmavšie odtiene (ako čiernu, červenú…) používajte striedmejšie, iba na zvýraznenie. Napríklad tortu s bielym fondánom môžete dozdobiť čiernymi bodkami alebo červenými cukrovými kvetmi.

Zapamätajte si: Cieľom každej svadobnej torty nie je len vyzerať úžasne, ale hlavne výborne chutiť. Na to myslite ako na prvé.

Hnedá a mätová

pripravit svadbu snov matova a hneda a matova metova mentolova svadobne farby ako na to

Kombinácia hnedej s mätovou asi neomrzí. Budú sa však hnedé šaty družičiek hodiť k čiernym smokingom družbov? Navzdory názorom na čierno-hnedú kombináciu nie je nič zlé na hnedých šatách s čiernymi smokingami. Naopak, toto spojenie môže vyzerať veľmi elegantne a rafinovane. Dajte družbom v čiernych smokingoch vesty a kravaty mätovej farby; družičkám dajte na hnedé šaty mätové šerpy okolo pása.

Ďalšou z možností je pridať metalické akcenty: smokingy doplňte vestami a kravatami v zlatej farbe, prípadne farbe šampaň. V rovnakej farbe bude obuv a ostatné doplnky pre družičky. Kľúčom je všetko prepojiť do jedného celku.

 

Svadba v zime

zimna svadba v zime ladovo modra farby zimy priprava svadby vynimocna svadba vysnivana svadba

Mnohí si myslia, že si musia vybrať bielu, červenú, čiernu iba preto, že sa ich svadba bude konať v zimných mesiacoch. Nenechajte sa však tlačiť do farebnej kombinácie, ktorá vám nesedí; existuje toľko možností.

Nádherná je aj kombinácia bielej, striebornej a ľadovo-modrej s kryštálovými doplnkami. Tieto jemné, zato pôsobivé farby sa skvele hodia k zime a dokážete sa s nimi pekne vyhrať. Napríklad modré a biele obrusy, strieborné vázičky s brezovými či vŕbovými vetvičkami a visiace svietniky so sviečkami budú vyzerať ohromujúco. Zaujímavú svadobnú tortu vytvoríte napríklad tak, že použijete ľadovo-modrý fondán (alebo trblietavý poprašok na bielom fondáne) a dozdobíte motívom snehových vločiek.

 

Klasické farby kostola

klasicke farby kostola bordova zlata cirkevny obrad farby vyzdoba kostola svadobny obrad uzavretie manzelstva

Kostoly sú charakteristické zlatou, bordovou a ďalšími sýtymi farbami. Na druhú stranu je len málo miest pre svadobnú hostinu, kde vládnu podobné farby. Akými farbami prepojiť obe miesta konania?

Oblečte vaše družičky vo farbe, ktorá doplní obrad i hostinu – napríklad vo svetlejších odtieňoch zlatej. Môžete zvoliť klasické čierne smokingy so zlatými kravatami pre družbov a šaty vo svetlo zlatej farbe pre družičky. Celkový dojem dokončite bielymi kyticami a korsážami (neutrálne odtiene ladia so všetkým, nebojte sa ich). Bielo-zlatá kombinácia sa hodí ku všetkému a vyzerá vždy elegantne bez ohľadu na spôsob zapracovania.

 

Šedá je trendy

seda je trendy kombinacia sedej s svadobne farby ako vybrat

Šedá je jedným z najhorúcejších svadobných trendov, nehovoriac o tom, že sa dobre kombinuje s mnohými ďalšími farbami – bledo-ružovou, tyrkysovou, maslovo-žltou…

Kým spoľahlivou farbou kvetov ku šedej je biela (hortenzie, kaly), nebojte sa ani jasnejších výraznejších farieb, aby ste sa vyhli fádnosti. Šedé šaty družičiek môžete doplniť výraznou kyticou zo žltých ruží. Družbovia si môžu dať kravaty s bielo-žlto-šedými prúžkami a na klopu saka korsáže zo žltých ruží. Čo sa týka hostiny, stoly  môžu zdobiť žlté ruže so šedými listami Starčeka prímorského.

Držím vám palce, aby ste aj vy našli tie správne svadobné farby a vaša svadba tak bola dokonalá.

dokonala svadba perfektna svadba navod ako si ju pripravis ebook zdarma pdf stiahnut

Ivana Kostková

Je žena, matka, manželka skvelého muža, kamarátka, expertka a načúvajúca duša pre vaše svadobné potreby. Dokázala zorganizovať vlastnú svadbu snov bez drahých svadobných koordinátorov či plánovačov. Dokázala to sama, vy to dokážete tiež. Je autorkou inšpiratívnych eBookov SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť a VÝNIMOČNÁ SVADBA: Návod ako si ju pripravíš, ktoré sú nabité informáciami. Ivanin osobný príbeh si prečítajte tu >> Ivane môžete napísať na admin@ivanakostkova.sk alebo sa pripojte ku facebookovej skupine Výnimočná svadba>>

Komentáre