Plánovanie svadby – úlohy vašich svadobných pomocníkov

plánovanie svadby ulohy svadobcanov figurky pomoc hosti ebook zdarma svadba vynimocna svadba

Zvýšte svoj pocit istoty a naplánujte všetky svadobné detaily vopred. Medzi ne patrí aj zostavenie svadobného tímu, ktorý pozostáva zo svadobčanov, čiže vašich svadobných pomocníkov. Aj vďaka nim pripravíte svadbu snov nezabudnuteľnú pre všetkých. Odmenou bude pre vás uznanie, vďaka a krásne emócie vašich blízkych. Dajte všetkým na známosť, že milujete celým srdcom a beriete si lásku svojho života so všetkým, čo k tomu patrí.

Súhlasím s vami, že sa možno budete cítiť previnilo či trápne pri žiadaní o pomoc so všetkými, možno nie práve pôvabnými úlohami, ktoré je potrebné zabezpečiť či už pred svadbou, počas nej alebo po jej skončení. Netreba sa však ničoho obávať, veď ľudia, ktorým na vás skutočne záleží chcú spraviť niečo pre to, aby váš svadobný deň bol tým najlepším v živote. Odplaťte sa im prípravou milých darčekov pre každého z nich ako prejav, že si ich moc vážite.

Ja som už počas osobného pozývania rodiny a známych zisťovala, kto by bol ochotný vypomôcť a stretla som sa iba s pozitívnymi reakciami. Snažila som sa aby nemal nikto viac ako jednu úlohu. Najbežnejšie úlohy nájdete práve v tomto článku.

Viac (nielen) o svadobnom tíme sa môžete dozvedieť aj v eBooku, ktorý si môžete stiahnuť úplne zdarma tu >>. Súčasťou tohoto eBooku s názvom “SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť” je aj DOTAZNÍK, ktorý vám pomôže lepšie sa s vašou láskou spoznať a zistiť o sebe možno aj niečo nové 😉

planovanie svadby pierko zenich druzba druzicka host hostia svadobny wedding nevesta

Úlohy, o ktoré je treba sa postarať a následne niekomu zadeliť:

1_heartfontZákusky – najprv sa rozhodnite pre dodávateľa zákuskov a torty, následne sa dohodnite na množstve type. Potom delegujte kto zákusky pred svadbou preberie a dovezie na miesto svadby. Nezabúdajte na balenie výslužiek pre hostí – zistite množstvo, zabezpečte krabičky a požiadajte niekoho o ich prichystanie, najlepšie deň pred svadbou. Tiež vyriešte otázku kto postráži počas svadobného dňa dostatok zákuskov na stoloch.

2_heartfontAlkohol – zistite akou formou sa zaobstará alkohol. Ak nebudete mať otvorený bar ale alkohol budete servírovať, dohodnite sa s prevádzkovateľom na možnosti vrátenia neotvorených fliaš po svadbe. Osoba zodpovedná za alkohol zabezpečí, aby počas svadby nikde nechýbal a aby sa neotváralo príliš mnoho fliaš z jedného druhu alkoholu a po svadbe neostalo kopec nedopitých fliaš, ktoré budete musieť zaplatiť.

3_heartfontPrijímanie dodávateľov – majte niekoho, prípadne poproste prevádzkovateľa aby prijímal dodávateľov počas svadobného dňa a dal im základné pokyny – fotografovi, kameramanovi, kapele / DJ, kvetinárovi…

4_heartfontFotografova pomoc – síce ste dohodnutí s fotografom na detailoch, ale nebude poznať hostí kto je kto. Preto poverte touto záležitosťou niekoho, kto pozná obe strany rodín a má váš zoznam najdôležitejších fotografií. Vypracujte zoznam týchto záberov a s touto osobu vopred preberte, aké fotky chcete určite mať. Je to veľmi dôležité, veď fotograf musí zachytiť jedinečné momenty, ktoré si budete pripomínať celý život.

5_heartfontStrážca davu – postráži hladký chod počas svadby – počas presunu od pýtania nevesty na obrad, od obradu k spoločnému foteniu, na hostinu, na prvý tanec, na chytanie kytice, na večeru, na odčepčenie a nakoniec k rozlúčke. Ja som poverila týmito úlohami nášho starejšieho a družičku.

6_heartfontStarostlivosť o knihu hostí – zodpovedný nemusí neustále stáť pri knihe hostí, mal by len zabezpečiť, aby ju nikto neprehliadol. Po svadbe vloží knihu hostí do krabice „Veci prichádzajúce domov po svadbe“

7_heartfontPosvadobné upratovanie – touto úlohou poverte viacerých, prípadne sa dohodnite s prevádzkovateľom zariadenia. Nechcete predsa tráviť svadobnú noc odstraňovaním dekorácií, zhromažďovaním prenajatých vecí a podobnými aktivitami. Rozhodnite sa kam poputujú kvety po svadbe. Dohodnite sa, čo bude s jedlom a zákuskami, ktoré ostanú a vopred prineste nádoby na ich prenos.

Úlohy môžu rôzne variovať, keďže každá svadba je niečím charakteristická a iná. Držím vám palce, aby aj tá vaša svadba bola výnimočná a nezabudnuteľná!

Prajem vám veľa šťastia a správnych rozhodnutí počas vašich svadobných príprav. Pretože iba od vás závisí ako bude celá vaša svadba vyzerať a aká bude. Budete na ňu raz hrdá?

Ivana Kostková

Je žena, matka, manželka skvelého muža, kamarátka, expertka a načúvajúca duša pre vaše svadobné potreby. Dokázala zorganizovať vlastnú svadbu snov bez drahých svadobných koordinátorov či plánovačov. Dokázala to sama, vy to dokážete tiež. Je autorkou inšpiratívnych eBookov SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť a VÝNIMOČNÁ SVADBA: Návod ako si ju pripravíš, ktoré sú nabité informáciami. Ivanin osobný príbeh si prečítajte tu >> Ivane môžete napísať na admin@ivanakostkova.sk alebo sa pripojte ku facebookovej skupine Výnimočná svadba>>

Komentáre