Plánovanie svadby – ako pri príprave svadby využiť Pinterest

Priprava svadby s Pinterest

Spôsobov AKO a dôvodov PREČO využívať Pinterest je mnoho. Kiežby som sa s vami mohla podeliť o všetky! Keď to zjednoduším, Pinterest je vlastne virtuálna nástenka, ktorá uchová všetko čo chcete. Pripínajte, revidujte a pripravte si vašu svadbu snov.

Hľadajte obrázky šiat, kvetov, miest konania, svadobných fotografií, družičiek, účesov, pozvánok… zakrátko budete mať nástenku plnú vecí, na základe ktorých môžete začať plánovať. Môžete si vytvárať aj utajené nástenky, ktoré neuvidí nikto iný. Alebo pozvite vaše družičky či členov rodiny, aby vám s plánovaním svadby pomáhali.

Nechajte sa viesť týmto článkom a vyťažte z Pinterestu maximum!

svadba Pinterest

 

Pinterest je skvelým PLÁNOVACÍM nástrojom, pokiaľ ho používate správne. Preto sa pozrime na zopár rád, aby bola práca s ním efektívna:

NEDOVOĽTE POTLAČIŤ VAŠU KREATIVITU

To, že nemôžete na Pintereste niečo nájsť ešte neznamená, že je to zlý nápad. Niekedy sú nevesty tak ovplyvnené horúcimi novinkami vo svete svadieb, že sa zabúdajú spoliehať na svoj vlastný úsudok a intuíciu. Poobzerajte sa okolo seba, nazrite do svojho šatníka a všímajte si aké vzory a farby sa tam vyskytujú a teda aký ŠTÝL si prirodzene vyberáte. Vaša svadba má odrážať vás dvoch – držte sa toho, čo sa páči vám. Nenechajte si nikým a už vôbec nie Pinterestom, aby vám diktovali aká má byť vaša svadba.

Buďte však pri využívaní Pinterestu realistická. Veľa zapožičaných vecí, ktoré sa nachádzajú na fotografiách nie je možné tak ľahko zohnať. Preto nechcite len kopírovať všetky tie zložité detaily, ale choďte vlastnou cestou.

 

POPIS PINU

Popis každého pinu si prispôsobte – musí byť čo najkonkrétnejší v tom, čo vás na obrázku upútalo. Bola to tá čipka na šatách alebo korunka na hlave nevesty, čo vám na obrázku nevesty padla do oka? Venujte čas tomu, aby ste pri ukladaní pinov dali každému obrázku čo najpodrobnejší popis – ušetríte tak more sĺz, najmä pri komunikovaní vašich predstáv dodávateľom.

svadobne inspiracie Pinterest

VIAC NÁSTENIEK

Mať všetko na jednej obrovskej svadobnej nástenke inšpirácií je zo začiatku skvelé, ale časom sa stratíte. Vytvorte si radšej viac násteniek – svadobná krása, šaty (pre nevestu, ženícha i družičky), kvety, výzdoba, obrúčky, svadobné fotografie, menu, oznámenia s pozvánkami, darčeky pre hostí…

Napríklad nástenka “SVADOBNÁ KRÁSA“ vám môže veľmi pomôcť – ukážte ju vašej vizážistke, uľahčíte jej tak lepšie pochopiť vašu predstavu o make-upe. Oplatí sa však zbežne jej ukázať aj všetky ostatné nástenky – aby vaša vizáž ladila s celkovou atmosférou, ktorú chcete na svadbe nastoliť.

 

ŽIVOT OFFLINE

Nezabúdajte byť aj offline – hľadajte inšpirácie aj mimo internetu. A berte ohľad na skutočnosti ako architektúru  miesta konania vašej svadby, ročné obdobie kedy svadba bude, farby prostredia a okolitej prírody miesta konania svadby a ďalšie podstatné okolnosti.

Pinterest svadba

Ako vám teda Pinterest s plánovaním svadby pomôže:

Plánovanie svadby s Pinterestom SVADOBNÉ ŠATY

Aj keď už možno viete, že chcete biele svadobné šaty, stále máte na výber množstvo štýlov a odtieňov, z ktorých si môžete vyberať. Hľadajte a nechajte sa inšpirovať.

Plánovanie svadby s Pinterestom DIY NÁVODY (Urob si sám)

Rada tvoríte? Či už ste úplný nováčik alebo expert na výrobu rôznych vecičiek, na Pintereste nájdete nespočetné nápady na výrobu čohokoľvek. Môžete si tak sami vyrobiť svadobné dekorácie, oznámenia, tortu, darčeky pre hostí či rôzne doplnky a oveľa viac. Je skutočne z čoho vyberať.

Plánovanie svadby s Pinterestom ZDRAVIE A KRÁSA

Od domácich tréningov na skvelú postavu po návody ako byť vlastnou kozmetičkou – Pinterest má všetko.

Plánovanie svadby s Pinterestom SVADOBNÁ CESTA

Zakaždým, keď nájdete miesto, ktoré by ste radi navštívili alebo činnosť či jedlo, ktoré by ste radi vyskúšali, pripnite ho. Výsledkom môže byť dokonalá svadobná cesta šitá na mieru vám dvom.

Plánovanie svadby s Pinterestom ZOZNAM PRIANÍ

Vytvorte nástenku „VECI KTORÉ CHCEME“ a pripínajte na ňu veci, ktoré sa vám páčia. Každá vec bude tak mať priamy odkaz na kúpu danej veci aj s cenou. Týmto spôsobom môžete zjednodušiť život vašej rodine a priateľom, ktorí vám chcú podarovať svadobný dar. Vyhnete sa tak silenému vymýšľaniu chaotického zoznamu darov tesne pred svadbou.

pripravte svadbu snov navod ebook ekniha pdf

Ak sa chcete uistiť, že ste pri plánovaní svadby na nič nezabudli, pomôže vám v tom eBook, ktorý môžete získať tu: eBook “SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť“. Alebo hľadáte ucelený a podrobný návod ako svadbu pripraviť? Práve tu ›› sa nachádza.

Kedysi si budúce nevesty zhromažďovali rôzne výstrižky z časopisov. Problémom však bolo, že keď raz niečo vytrhli, viac nevedeli odkiaľ to pochádzalo. Dnes je vďaka Pinterestu zberanie inšpirácií oveľa jednoduchšie – obrázky sa ukladajú priamo zo zdrojových stránok a ich súčasťou je aj preklik na zdrojovú stránku odkiaľ obrázok pochádza.

Ak ste ešte Pinterest nevideli, zoznámte sa s ním a možno sa stane vaším najlepším priateľom tak ako u mňa! Ako si založiť účet na Pintereste nájdete tu. Ak neviete ako Pinterest používať, podrobný návod nájdete na tomto odkaze.

Nabudúce si povieme niečo o tom, ako s vašimi nástenkami pracovať a využívať benefity Pinterestu naplno.

Aj vy používate Pinterest na niečo skvelé? Alebo vám už pri plánovaní svadby dávno pomáha? Napíšte mi o tom admin@ivanakostkova.sk !

Ivana Kostková

Je žena, matka, manželka skvelého muža, kamarátka, expertka a načúvajúca duša pre vaše svadobné potreby. Dokázala zorganizovať vlastnú svadbu snov bez drahých svadobných koordinátorov či plánovačov. Dokázala to sama, vy to dokážete tiež. Je autorkou inšpiratívnych eBookov SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť a VÝNIMOČNÁ SVADBA: Návod ako si ju pripravíš, ktoré sú nabité informáciami. Ivanin osobný príbeh si prečítajte tu >> Ivane môžete napísať na admin@ivanakostkova.sk alebo sa pripojte ku facebookovej skupine Výnimočná svadba>>

Komentáre