Láka vás vidieť vlastnú svadbu z vtáčej perspektívy?

Láka vás vidieť vlastnú svadbu z vtáčej perspektívy Bezpečnosť na prvom mieste svadba príprava svadby výnimočná svadba ako pripraviť návod ebook pdf zdarma zadarmo

Vedeli ste, že aj pri tak výnimočnej príležitosti akou je svadba môžete využiť mnohostrannosť dronu?

Áno, všetko je možné. Práve vďaka tomuto bezpilotnému lietadlu môžete mať z vašej svadby úžasné fotografie aj videá. Avšak skôr, ako sa preň rozhodnete, si prečítajte tento článok o výhodách i záporoch dronu na svadbe.

Popularita fotografií a videí z vtáčej perspektívy prudko rastie, čo nie je vôbec prekvapivé. Ak ste už mali možnosť vidieť takéto pôsobivé zábery, ktoré tieto lietajúce stroje dokážu zachytiť, chápete prečo.

Ak chcete vidieť letecké zábery zo života, navštívte platformu Dronestagr.am, kde nájdete fotografie a videá zachytené dronmi (pre záujem o svadobné zábery hľadajte pod kľúčovým slovom „wedding“).

 

Bezpečnosť na prvom mieste

Bezpečnosť je asi tá najdôležitejšia vec, na ktorú treba pri najímaní dronu myslieť. Dron je vlastne motorový mini-vrtuľník s kamerami a mal by ho obsluhovať skúsený profesionál. Existujú aj automatické drony, ale svadobné zábery je rozhodne lepšie nechať na profesionálov.

Pri uzatváraní zmluvy sa informujte čo všetko bude súčasťou balíka prenájmu dronu a preberte bezpečnostný plán, poistenie (zodpovednosti a ochrany majetku) a profesionalitu spoločnosti, ktorá vám dron zabezpečí. Dohodnite sa aj na postupe v prípade nepriazne počasia. Lepšia je opatrnosť než ľútosť. Uistite sa vopred aj v tom, že miesto konania vašej svadby dron akceptuje.

Váš „pozemný“ a „letecký“ fotograf by mali úzko spolupracovať, pred svadbou si s nimi spoločne sadnite a preberte ich plány, aby ste všetci boli na jednej lodi.

Myslite na všetky živly výnimočná svadba návod ako si u pripraviť plánovanie svadby sprievodca ako na to rady tipy svadba na vidieku z výšky miesto konania svadby
Zdroj: Dronestagr.am, Autor: Alex4501

 

Myslite na všetky živly

Drony sú síce odolné, ale stále sú to elektronické zariadenia. Chladné počasie im nevadí, ale nemôžu lietať v silnom daždi či vetre. Ak váš pilot vyhodnotí, že je lietanie nebezpečné, niet východiska. Buďte si vedomé a toho, že drony nemôžu lietať úplne všade. Problémom sú napríklad mohutné stromy, svadobné stany, elektrické stĺpy apod.

 

Nie príliš blízko

Drony dokážu lietať aj v interiéri, je to však oveľa riskantnejšie. V takomto prípade musí byť strop dostatočne vysoký, aby dron do ničoho nenarazil. Preto je dron oveľa vhodnejší pre svadbu vonku.

Priestor však nie je jediným úskalím. Ďalšou vecou je hluk, ktorý je najmä počas obradu neželaným prvkom, preto ho profesionáli zvyknú v takýchto dôležitých okamihoch vypínať. Nesmúťte však, budete mať nasnímané vaše ÁNO, aby ste zachytili danú atmosféru. Budete mať na kamere a fotografiách to, ako kráčate uličkou za svojím nastávajúcim, ako nastupujete do auta… všetky krásne okamihy bez akýchkoľvek prerušení.

Nie príliš blízko výnimočná svadba mladomanželia návod ako si ju pripravíš príprava svadby plánovanie svadby lavička dvojica obatie láska svadobná fotografia

Zdroj: Dronestagr.am, Autor: Rizikianos

 

Nový spôsob zachytenia spomienok

Dôvod prečo najať profesionálneho pilota dronu je rovnaký ako dôvod, prečo si najímate profesionálneho fotografa – chcete mať istotu, že výsledkom budú tie najlepšie fotografie a videá aké len môžu byť. Svadbu máte predsa len raz, žiadny reparát neexistuje!

Na rozdiel od „pozemného“ fotografa, dron dokáže zachytiť váš sobáš úplne odlišným a nezabudnuteľným spôsobom.

Pekné letecké zábery potrebujú svoj čas. Buďte si vedomí, že dron je atrakciou – keď začne lietať, rozhodne pritiahne pozornosť všetkých svadobčanov. Najideálnejšie je spustiť dron počas kokteilovej hodinky medzi svadobným obradom a svadobnou hostinou, kedy sa hostia presúvajú z miesta na miesto.

Viac o časovom harmonograme svadby a ďalších detailoch nielen o prípravách svadby ale aj svadobnom dni samotnom, sa dozviete v eBooku “VÝNIMOČNÁ SVADBA: Návod ako si ju pripravíš”.

 

Využite prednosti vášho miesta konania

Konečne ste našli vysnívané miesto konania vašej svadby a premýšľate ako ho zachytiť v celej svojej kráse? Skúste dron. Toto snímajúce lietadlo dokáže zachytiť dynamické videá a fotografie, ktoré zachytia celý priestor v scénickom kontexte a jedinečnej perspektíve. Je to skvelý spôsob ako čo najviac vyťažiť z predností, ktoré sa vám ponúkajú.

Nový spôsob zachytenia spomienok výnimočná svadba návod ako si ju pripravíš sprievodca svadobnými prípravami plánovanie svadby pomoc miesto konania hrad svadobný pár novomanželia starobylý budova

Zdroj: Dronestagr.am, Autor: Zkon

 

Nemožné sa stane možným

Drony sú veľmi všestranné, takže uplatnite naplno svoju kreativitu. Zhotovte si originálne skupinové fotografie. Zhromaždite vašich hostí na trávnik do tvaru písmen a poskladajte tak slová. Alebo ich usporiadajte iným zábavným spôsobom. Môžete tak zachytiť neuveriteľné a emotívne okamihy, ktoré by nebolo možné odfotiť zo zeme.

Napríklad ako nevesta s rodičmi čakajú na jednej strane domu kým ženích prichádza vypýtať nevestu – všetko v jednom zábere. Pôsobivý je aj záber ako vychádzajú novomanželia z kostola/úradu tesne po obrade, obklopení rozliehajúcou sa krajinou či panorámou mesta. môže sa vám podariť zachytiť dokonca prenádherný západ slnka. Kontrast medzi intimitou týchto momentov s epickou majestátnosťou širokej perspektívy robí tieto zábery úchvatnými.

Využite prednosti vášho miesta konania dron na svadbe výnimočná svadba návod ako si ju pripravíš sprievodca svadobný profesionál tipy triky svadba plánovanie svadby svadobné prípravy

Zdroj: Dronestagr.am, Autor: Petr Jan Juračka

 

Ceny “svadobných dronov” sa pohybujú zhruba od 250€ za 10 fotografií až po 2000€ za celodenné natáčanie (vrátane inštalácie, kameramana, pilota, technika…) v spolupráci s „pozemným“ fotografom. Je to síce navýšenie svadobného rozpočtu, ale asi to stojí za to.

Keď sme mali v roku 2010 svadbu my, drony ešte neboli tak rozšírené ako dnes. Škoda, určite by som jeden objednala, aby som ešte lepšie uchovala tú atmosféru, ktorá počas svadby vládla. Videá a fotografie toho úžasného miesta, kde sa naša svadba konala, by boli určite skvelé.

A čo vy? Je dron pre vás či nie? Zvážte všetky pre a proti a prajem vám, aby ste spravili správne konečné rozhodnutie. O tom, čo vás ešte pri príprave svadby čaká a ako vlastne s prípravami začať sa dozviete v eBooku “SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť”, ktorý som pre vás pripravila. Kliknite na tento link », zadajte emailovú adresu na ktorú vám príde odkaz  na eBook a začítajte sa, aby boli prípravy vašej svadby ešte jednoduchšie.

Majte sa krásne

Nemožné sa stane možným letecké zábery svadby družičky družbovia mladomanželia svadobný tím výnimočná svadba návod ako si ju pripravíš plánovanie svadby začíname pripravovať svadbu

Zdroj: Dronestagr.am, Autor: Zeckua

 

Ivana Kostková

Je žena, matka, manželka skvelého muža, kamarátka, expertka a načúvajúca duša pre vaše svadobné potreby. Dokázala zorganizovať vlastnú svadbu snov bez drahých svadobných koordinátorov či plánovačov. Dokázala to sama, vy to dokážete tiež. Je autorkou inšpiratívnych eBookov SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť a VÝNIMOČNÁ SVADBA: Návod ako si ju pripravíš, ktoré sú nabité informáciami. Ivanin osobný príbeh si prečítajte tu >> Ivane môžete napísať na admin@ivanakostkova.sk alebo sa pripojte ku facebookovej skupine Výnimočná svadba>>

Komentáre