Ďalšie časté omyly pri výbere svadobných farieb – radšej sa im vyhnite (omyly 8-14)

Svadobné farby by ste mali zladiť tak, aby spolu správne kontrastovali. Kontrast je veľmi dôležitý. Ak napríklad chcete svadbu v svetlo-ružovej, nevyberajte všetky prvky svetlo-ružové. Ak budú mať vaše družičky svetlo-ružové šaty, ich kytice by nemali byť svetlo-ružové. Berte ohľad na kontrast a odtiene, aby bola vaša svadba zaujímavá a šmrncovná.

Na kontrast myslite aj pri výbere vašich šiat, pozvánok, obrusov, kvetov a ďalších detailov. Majte pred sebou celý veľký obraz a pamätajte si, že všetky prvky by nemali byť v tých istých farbách. Vytvorte kontrast výberom rôznych odtieňov.

A ak stále neviete, ako postupovať pri výbere vašich perfektných svadobných farieb, alebo ste si už vybrali, no máte radi vo veciach istotu, ešte viac informácií nájdete v eBooku “Svadobný sprievodca farbami”, ktorý vám pošlem na váš email. Alebo zadajte váš email sem » a získajte aj ďalší hodnotný eBook odo mňa.

Na začiatku vašich svadobných príprav sa nechajte inšpirovať eBookom “SVADBA:  6 krokov ako ju hravo pripraviť” >> , ktorý vám prezradí šesť základných krokov, ktoré sú neodmysliteľné pri plánovaní vášho výnimočného dňa.

 

OMYL # 8: Výber farieb iba podľa ročného obdobia

RIEŠENIE: Zabudnite na pravidlá o ročných obdobiach

vyber farieb iba podla rocneho obdobia vynimocna svadba navod ako si ju pripravis ebook zdarma zadarmo pripravy svadby

Zabudnite na pravidlá o výbere farieb podľa ročných období – že jarná svadba musí byť v pastelových odtieňoch, že oranžové a žlté odtiene sú výsadou svadby v jeseni… Vyberte si farby, ktoré sa vám páčia a odtiene, kontrastné farby, materiály a výzdobu prispôsobte príslušnému obdobiu.

Túžite po zimnej svadbe v pastelových odtieňoch? Vaše farby zlaďte s farbami sezónnych kvetov a sezónnych dekorácií, vaša svadba tak zapadne do aktuálnej sezóny bez toho, aby to vyzeralo príliš nútene.

 

OMYL # 9: Ignorovanie farieb na mieste konania svadby

RIEŠENIE: Stanovte si priority (farby alebo miesto konania)

ignorovanie farieb na mieste konania svadby prevadzkovatel restauracia zariadenie pohostenie vynimocna svadba navod rady ako na to

Keď budete hľadať miesto konania vašej svadby, majte už v hlave farebnú schému vašej budúcej svadby a všímajte si farebnosť stien, dekorácií, podláh; alebo nechajte výberu farieb voľný priebeh až kým nájdete to pravé miesto.

Zamyslite sa aké odtiene by sa vám páčili a či by ste boli ochotná upustiť od vašej vysnívanej farebnej kombinácie, no na druhú stranu by ste mali skvelé miesto konania pre vašu svadbu.

V country salóne s námornícky modrými a gaštanovými kobercami by sa jablkovo-zelená so žiarivo ružovou rozhodne nehodili (ak by ste chceli meniť aj koberce a robiť iné nákladné úpravy, utratili by ste zbytočne viac financií). Nechcem tým povedať, že si máte vybrať miesto, kde budú farby zariadenia dokonale ladiť s tými vašimi, ale práve farby zariadenia by vás mali naviesť pri výbere vašich odtieňov.

Zbožňujete ružovú, ale na mieste konania dominujú tmavé farby? Miesto žiarivej ružovej skúste pudrovo ružovú.

 

OMYL # 10: Papierové prvky spolu neladia

RIEŠENIE: Od začiatku svadobných príprav laďte všetky papierové prvky vo vašich svadobných farbách

papierove prvky spolu neladia od zaciatku svadobnych priprav ladte vsetky papierove prvky vo vasich svadobnych farbach vynimocna svadba navod rady

Vaše svadobné pozvánky sú pre pozvaných prvou ochutnávkou, tak predstavte vaše svadobné farby a navoďte ten správny tón hneď od začiatku. Zlaďte farby pozvánok s farbami svadby – farbu papiera, písma, monogramu, zdobenia atď.

A to najdôležitejšie: Neuprednostnite krásu pozvánok na úkor ich čitateľnosti. Text by mal správne kontrastovať s farbou papiera (vyhnite sa písmu v žiarivých farbách, lepšie sa číta tmavší text) a svetlé odtiene vyvážte s neutrálnymi. Opýtajte sa na techniku tlače, aby váš text pekne vynikol.

Pamätajte, že pozvánky vašim hosťom napovedia okrem iného aj to, ako sa majú obliecť. Neposielajte formálne pozvánky maslovej farby s čiernym krasopisom ak nechcete, aby hostia prišli na vašu svadbu v smokingoch.

 

OMYL # 11: Snažiť sa farebne doladiť kvety

RIEŠENIE: Nesiľte to

snazit sa farebne doladit vsetky kvety nesilte to vynimocna svadba navod ako si ju pripravis rady sprievodca pripravy svadby

Miesto toho, aby ste trvali na zladení kvetov a kvetinovej výzdoby, požiadajte vášho kvetinára, aby pripravil kvety v neutrálnych farbách, ktoré nebudú vašim farbám konkurovať, ale ich doplnia.

Vaše farby zapracujte do ostatnej výzdoby – vázy na kvety, stuhy na kytice apod.

Ak máte radi modrú, pamätajte, že len málo kvetov je prirodzene modrých (napr. hortenzie, ktoré sú však iba sezónne).

OMYL # 12: Kvety v nesprávnych farbách

RIEŠENIE: Úzka spolupráca s kvetinárom

kvety v nespravnych farbach uzka spolupraca s kvetinarom vynimocna svadba navod ako si ju pripravis sama priprava svadby

V prvom rade si je potrebné uvedomiť, že farby sú vecou subjektívneho názoru. Vaša predstava kvetinovej výzdoby v žiarivých farbách nemusí byť práve taká, ako budú kvety skutočne v deň svadby vyzerať. Zmierite sa s tým, ak kvety budú jemne ružové miesto koralovo červených? Niekomu to nebude vadiť. No niektorú nevestu to naštve – nechce aby jej vysnívané kvety nakoniec naštrbili celkový vzhľad svadby.

Dohodnite sa s kvetinárom na príprave vzoriek kvetov. Tak zistíte, či ste pri výbere farieb rovnako naladení a prekvapenia v deň svadby viac nenastanú. Nápomocný vám bude aj váš pripravený vzorkovník.

 

OMYL # 13: Naliehanie na družičky, aby sa obliekli do jednej určitej farby

RIEŠENIE: Družičky obliecť do neutrálnych farieb a zjednotiť farebnými doplnkami

naliehanie na druzicky aby sa obliekli do jednej urcitej farby druzicky obliect do neutralnych farieb a zjednotit farebnymi doplnkami vynimocna svadba navod ako si ju pripravis

Oblečenie vášho svadobného tímu môžete ladiť do jednej z farieb, ktoré ste si zvolili za vaše svadobné (ak nie ste si istá, vyberte neutrálnu farbu). Odtiene ako tehlová a olivovo zelená môžu pekne vyniknúť na detailoch ako obrusy či riad, oblečenie v týchto farbách však príliš dobre nevyzerá, zvlášť ak budú mať všetky vaše družičky šaty jednej farby.

Družičky rozhodne nemusia byť oblečené rovnako. Elegantnejšie je, ak šaty družičiek doplnia vaše farby. A ak chcete, aby družičky mali šaty výraznejšej farby, radšej im vyberte vo výraznej farbe doplnky – opasky, náhrdelníky či topánky.

Spoľahnite sa na univerzálne overené farby ako baklažánová, námornícka modrá, maslová či čierna. Ak sa budete držať tohto pravidla, nielenže vaše družičky budú vyzerať skvelo, skvelé budú aj vaše svadobné fotografie!

 

OMYL # 14: Výber farieb nevhodných pre danú príležitosť

RIEŠENIE: Rozjasnite, príp. stmavte vaše farby

vyber farieb nevhodnych pre danu prilezitost rozjasnite pripadne stmavte vase farby vynimocna svadba navod sprievodca konzultacie clanky o svadbe blog

Zbožňujete trblietavú striebornú? Nemusí byť však príliš vhodná na svadobnú oslavu pod holým nebom vo vidieckom prostredí. Ak ste si vybrali farby, ktoré podľa vás nebudú až tak vhodne navodzovať atmosféru, v ktorej sa má svadba niesť, popremýšľajte nad vašimi kontrastnými farbami. Napríklad viac námorníckej modrej pridá žltej farbe viac jemnosti a formálnosti, kým kombinácia žltej s bielou či inou pastelovou farbou pôsobí viac výstredne.

Vaša farebná schéma udá tón vašej svadbe, tak si vopred premyslite aké emócie chcete vyvolať – či chcete pripraviť uvoľnenú a nenútenú udalosť alebo veľkolepú elegantnú slávnosť.

Zaujíma vás akým ďalším omylom sa vyhnúť? Prečítajte si aj prvú časť seriálu článkov o výbere svadobných farieb TU >>

Príprava svadby si vyžaduje nespočetné množstvo detailov. Pretože práve detaily vytvoria z vašej svadby výnimočnú a nezabudnuteľnú udalosť. Prajem vám, aby ste počas svadobných príprav robili tie správne rozhodnutia a aby vykročenie do vášho spoločného života bolo úžasným zážitkom pre vás i vašich hostí :)

Ivana Kostková

Je žena, matka, manželka skvelého muža, kamarátka, expertka a načúvajúca duša pre vaše svadobné potreby. Dokázala zorganizovať vlastnú svadbu snov bez drahých svadobných koordinátorov či plánovačov. Dokázala to sama, vy to dokážete tiež. Je autorkou inšpiratívnych eBookov SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť a VÝNIMOČNÁ SVADBA: Návod ako si ju pripravíš, ktoré sú nabité informáciami. Ivanin osobný príbeh si prečítajte tu >> Ivane môžete napísať na admin@ivanakostkova.sk alebo sa pripojte ku facebookovej skupine Výnimočná svadba>>

Komentáre