Ako vyberať svadobné šaty

Svadobné šaty sú šatami všetkých šiat. Snívame o nich od malého dievčatka. Jedine ony ostanú navždy uchované na fotografiách a videách.

vyber svadobnych siat vynimocna svadba navod sprievodca rady

Keď sme sa zasnúbili, aj ja som začala hľadať svadobné šaty mojich snov. V priebehu tohto procesu som potrebovala zistiť množstvo vecí. Bola som síce bombardovaná dobrými radami ako postupovať, ale nikto napríklad nehovoril o veciach, ktorým sa treba vyvarovať. Aj to ma inšpirovalo, aby som pre vás napísala tento článok. Aby som vám povedala to, čo by som vtedy chcela počuť aj ja – to, čo ROBIŤ a NEROBIŤ pri výbere tých pravých svadobných šiat.

Zo všetkých strán som počúvala: „Keď nájdeš tie správne šaty, budeš dojatá, budeš výskať, nebo sa otvorí, anjeli budú spievať, budeš hneď vedieť, že sú to tie pravé.“ Realita bola jemne odlišná, neupadala som zrovna do bezvedomia, ale vo vnútri som cítila, že som ASI našla tie pravé. Tento pocit som však mala pri dvoch šatách. Nakoniec som sa nechala viesť srdcom.

Nie je potrebné analyzovať a trápiť sa, či ste si vybrali správne. Naše reakcie, nech už sú akékoľvek, sú úplne v poriadku. So slzami či bez.

 

Ako začať

vynimocna svadba navod ako si ju pripravis pripravy planovanie svadby ako na to kde zacat saty

Predtým, ako pôjdete nakupovať, prezrite si internet a časopisy, aby ste našli štýly, ktoré sa vám páčia. Vytrhnite si alebo vytlačte fotky a vložte ich do vášho svadobného zakladača.

Ak máte priateľky, ktoré sa nedávno vydávali, preberte s nimi či boli spokojné so službami spoločnosti, ktorú si vybrali. Ak áno, tam začnite.

Vedzte, že modelky vo svadobných šatách sú veľmi vysoké a veľmi štíhle. Štýly, ktoré sa vám páčia na obrázkoch nemusia byť vhodné pre vašu výšku a postavu, takže choďte do salónov s otvorenou mysľou a vyskúšajte si niekoľko štýlov šiat.

 

S kým a ako ísť nakupovať

svadobny salon hladanie siat ako najst tie prave nakup svadobne saty priprava svadby

Keď pôjdete šaty hľadať, odporúčam vám nebrať so sebou dav ľudí. Príliš veľa ľudí môže priniesť veľa rôznych názorov a niekedy sa môžete v nich stratiť. Zoberte vašu mamu, najlepšiu kamarátku alebo družičku. Niekoho, komu dôverujete a kto bude úprimný a povie vám pravdu.

Ak už máte deti, radšej ich so sebou neberte. Doprajte tento čas sebe a sústreďte sa na toto veľmi dôležité rozhodnutie.

Oblečte si dobrú spodnú bielizeň a topánky s takým podpätkom, aký budete mať aj vo svadobný deň.

Počas hľadania šiat počúvajte rady predajcu. Za tie roky som zistila, že majú nos na výber toho správneho štýlu. Môžu vám poradiť aký štýl najlepšie sedí vášmu typu postavy a aké materiály sa najviac hodia k vašej svadobnej téme.

Väčšina salónov vyžaduje 50% nenávratnú zálohu.

 

Neponáhľajte sa, ale nenechajte to na poslednú chvíľu

vynimocna svadba navod ako si ju pripravis ebook zdarma zadarmo pre vas stiahnite si svadba svadobne saty

Zháňanie svadobných šiat mesiac pred svadbou je jedna z najhorších možných situácií. Nenechávajte to na poslednú chvíľu, aby ste nemuseli znižovať svoje nároky a vyberať z menšieho počtu šiat.

Užívajte si skúšanie, ale neobetujte tomu všetok svoj čas. Ak budete mať pocit, že ste našli tie pravé, nechajte sa týmto pocitom viesť.

A nakoniec, svadobní návrhári prichádzajú s novou kolekciou vždy v Apríli a Októbri. Takže ak sa zasnúbite v týchto mesiacoch, začnite hľadať a skúšať čo najskôr. Môžete sa zamilovať do šiat z novej kolekcie, ale aj nemusíte.

 

Pri skúšaní sa rozhýbte

wedding_dress

Pri skúšaní šiat sa v nich ponaťahujte, nestojte ako figurína. Toto je podstatná informácia. Vo vašich budúcich šatách sa posaďte, urobte drep, roztancujte sa, čokoľvek potrebujete, aby ste sa uistili, že sa v deň svadby budete cítiť pohodlne.

Šaty na vás síce budú vyzerať úžasne, šnurovačka váš pás krásne zoštíhli, ale to, že sa v nich nedokážete obuť, sadnúť si, nieto ešte dýchať, vám vo svadobný deň ku pohode rozhodne nepridá. Vaše šaty by mali upútať pohľady, nie spútať vás tak, že nebudete schopná zjesť nič z občerstvenia, na ktoré ste sa tešili od chvíle, keď ste ho objednávali.

Ak majú šaty vlečku, nezľaknite sa hneď, že sa s ňou nebudete môcť pohybovať. Väčšina vlečiek sa dá vypnúť, aby vás ani počas tanca neobmedzovali. A keď budete stáť pri oltári, vaša vlečka bude ohromujúca.

 

Nezabudnite na fotografie

fotografie pri skuske snubenec paci sa svadobne saty hladanie salon nemal vidiet

Pokiaľ ide o fotografie, sami sme si najhorším kritikom. V skúšaných šatách sa vyfotografujte viackrát z každého uhla, aj z uhlov, kedy vám to podľa vás pristane najmenej. Počas svadby vás budú ľudia sledovať z rôznych pohľadov. Takže sa uistite, že vám šaty sadnú nielen spredu, ale aj zozadu, zboku a zo všetkých ostatných strán.

Všimnite si aj to, ako vyzerá materiál šiat na fotografiách. Niekedy šaty z taftu alebo saténu vyzerajú na neveste nádherne, ale svetlo sa na nich láme tak, že na fotografiách  vyzerajú akoby pokrčené. A práve fotografie sú na celý život.

Nakoniec si všimnite, ako vyzerá na fotografiách vaša postava. Ja som sa zamerala najmä na oblasť pásu, takže som hľadala šaty, ktoré mi ho opticky zoštíhlia. Takže ak sa vám páčia vaše ruky, alebo vaše nohy, alebo vaše kľúčne kosti, vyberte si šaty, ktoré ich odhalia a čo je dôležitejšie, také, ktoré vyzdvihnú aj partiu, ktorú zbožňuje váš nastávajúci.

 

Každá sme jedinečná, aj vaše nákupné skúsenosti budú jedinečné. Ale nakoniec, pamätajte si, pohodlie je na prvom mieste, až potom móda.

A keď ste sa dočítali až sem, na príprave vašej svadby vám určite záleží. Stiahnite si preto aj eBook zdarma: SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť” a zásobte sa potrebnými informáciami, aby ste na nič nezabudli :)

Nech už si vyberiete taftové, lesklé či čipkové, pre vášho budúceho manžela budete vždy tou najkrajšou. Práve on je osoba, kvôli ktorej si svadobné šaty oblečiete, nech za to teda stoja. Užite si to!

Ivana Kostková

Je žena, matka, manželka skvelého muža, kamarátka, expertka a načúvajúca duša pre vaše svadobné potreby. Dokázala zorganizovať vlastnú svadbu snov bez drahých svadobných koordinátorov či plánovačov. Dokázala to sama, vy to dokážete tiež. Je autorkou inšpiratívnych eBookov SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť a VÝNIMOČNÁ SVADBA: Návod ako si ju pripravíš, ktoré sú nabité informáciami. Ivanin osobný príbeh si prečítajte tu >> Ivane môžete napísať na admin@ivanakostkova.sk alebo sa pripojte ku facebookovej skupine Výnimočná svadba>>

Komentáre