Ako správne vybrať svadobné prstene a ich veľkosť online

Výber svadobných prsteňov je súčasťou príprav na jeden z najdôležitejších dní vo vašich životoch – svadbu. Svadobné prstene sú na celý život ako pripomienka dňa, kedy ste svoju spoločnú lásku spečatili. Aby som vám výber zásnubných a svadobných prsteňov uľahčila, pripravila som pre vás tento článok.

Kým začnete vyberať zásnubný alebo svadobný prsteň, budete si potrebovať ujasniť v akom štýle bude, z akého kovu a aká bude jeho veľkosť. Nezabudnite však ani na ostatné veci nevyhnutné pre vašu dokonalú svadbu.

planovanie svadby, priprava svadby, ebook zadarmo, svadobne prstene, obrucky, zasnubny prsten, stiahnut, blog o svadbe

TEN PRAVÝ PRE ŇU

Výhodou nákupu vášho zásnubného prsteňa z online klenotníctva je pestrosť sortimentu. Vyberajte z prsteňov v najrôznejších štýloch a ak nenájdete ten naj, dajte si ho vyrobiť podľa vlastného návrhu.

Pri výbere dokonalého prsteňa pre vašu milovanú zvážte, akú má osobnosť a životný štýl. Hneď po rozpočte sa pri výbere nechajte viesť jej osobným štýlom a dennými aktivitami. Bude to prsteň tradičný a elegantný, štýlový a výrazný, romantický a nadčasový, v prírodnom ladení, alebo moderný?

 

MATERIÁLOVÉ MOŽNOSTI

Ak už viete ako má vyzerať, je dôležité zvoliť druh vzácneho kovu, z ktorého bude vyrobený. Vaša milovaná môže uprednostňovať určitú farbu šperkov (žltá, biela, ružová) alebo typ (zlato, platina, paládium). Pozrite sa aké šperky nosí. Platina, biele zlato a paládium sú strieborno-biele, zlato môže byť žlté alebo ružové.

svadobne prstene, sobas, svadba, manzelstvo, zasnubny prsten, ako vybrat spravny prsten,  obrucky, online nakup, ebook, planovanie svadby

ZISTITE SPRÁVNU VEĽKOSŤ PRSTEŇA

Najpresnejšou metódou určenia veľkosti prsteňa je nechať odmerať partnerkin prstenník klenotníkovi. Ak to nie je možné, neznepokojujte sa. Existujú aj iné spôsoby.

  • Opýtajte sa jej rodičov či blízkych.
  • Požičajte si niektorý z jej prsteňov a nechajte ho zmerať v klenotníctve.
  • Použite návod na zistenie veľkosti prsteňa online alebo si ho stiahnite ako pdf.
  • Nechajte si domov poslať špeciálne meradlo na zistenie veľkosti prsteňa. Meranie s ním je veľmi presné a pohodlné. Neváhajte preto požiadať o jeho zaslanie. Stačí vyplniť formulár a klenotníctvo vám ho rado zadarmo zašle.

 

TAJNÉ MERANIE VEĽKOSTI

Pri kúpe zásnubného prsteňa sa často stáva, že muž chce svoju budúcu snúbenicu prekvapiť. V nestráženej chvíli si požičajte partnerkin prsteň, ktorý vám pri meraní pomôže. Prsteň by mal byť zo správneho prsta na správnej ruke ako ten budúci. Zvyčajne na ľavom prstenníku. Nezabúdajte, že širšie prstene sa nasádzajú o niečo ťažšie. Pri meraní jedného z jej prsteňov sa snažte merať taký, ktorý je podobne široký ako ten, ktorý chcete kúpiť.

svadba, uzatvorit manzelstvo, svadobne prstene, obrucky, ebook, planovanie svadby, ako planovat svadbu

ČO AK ZVOLÍM NESPRÁVNU VEĽKOSŤ?

Napriek tomu, že uvedené možnosti určenia správnej veľkosti sú veľmi presné, môže sa stať, že po čase zistíte, že vám nevyhovuje. Nebuďte smutní. Dobré online klenotníctvo vám s týmto problémom pomôže.

Veľkosť prsteňov je možné upraviť až o dve veľkosti, avšak s niekoľkými obmedzeniami:

  • Upravovať možno len prstene guľatých tvarov, atypické tvary nie.
  • Nie je možné upravovať prstene s viacerými kameňmi (riziko ich poškodenia).
  • Strieborné prstene nie je možné upravovať (praskli by).
  • Prstene s gravírovaním nie je možné upravovať (poškodil by sa vzhľad písma).

 

JAZYKOVÁ ZAUJÍMAVOSŤ:

Český výraz: ZÁSNUBNÝ PRSTEŇ = prsteň počas žiadania o ruku

Český výraz: SNUBNÝ PRSTEŇ = u nás ho poznáme ako obrúčku, čiže svadobný prsteň

Ivana Kostková

Je žena, matka, manželka skvelého muža, kamarátka, expertka a načúvajúca duša pre vaše svadobné potreby. Dokázala zorganizovať vlastnú svadbu snov bez drahých svadobných koordinátorov či plánovačov. Dokázala to sama, vy to dokážete tiež. Je autorkou inšpiratívnych eBookov SVADBA: 6 krokov ako ju hravo pripraviť a VÝNIMOČNÁ SVADBA: Návod ako si ju pripravíš, ktoré sú nabité informáciami. Ivanin osobný príbeh si prečítajte tu >> Ivane môžete napísať na admin@ivanakostkova.sk alebo sa pripojte ku facebookovej skupine Výnimočná svadba>>

Komentáre